maxresdefault 3
تاریخ برگزاری کنفرانس WWDC 2019 اعلام شد

شرکت اپل هر سال کنفرانس WWDC  را برگزار می کند و در آن جدیدترین سیستم عامل ها را به نمایش درمی آورد. سیستم عامل هایی که به هر یک از دستگاه های اپل اختصاص داشته و یکی از آنها iOS است.

به تازگی کوپرتینویی ها اعلام کردند که WWDC 2019 در 3 ژوئن آغاز می شود و چند روزی جریان خواهد داشت. اما کنفرانس اصلی در روز نخست خواهد بود و بنابراین رونمایی از سیستم عامل های جدید تی وی او اس، مک او اس، واچ او اس و iOS در همین روز انجام می گیرد.

تاریخ برگزاری کنفرانس WWDC 2019 اعلام شد

از جمله سیستم عامل هایی که تاکنون شایعات بسیاری پیرامون آن منتشر شد iOS 13 بود. گفته می شود این سیستم عامل دارای حالت دارک مود است و عمده ویژگی های جدید آن را باید در تبلت های آیپد پرو تجربه کرد.

جزئیات بیشتری در کار نیست و باید تا 3 ژوئن منتظر ماند و مشخص شود با چه سیستم عامل هایی رو به رو هستیم.  iOS یک سیستم عامل همراه ساخته شرکت اپل است که در ابتدا برای آیفون و آی‌پاد تاچ توسعه داده می‌شد، از آن زمان به بعد برای استفاده در سایر دستگاه‌های شرکت اَپل مانند آی‌پد و اَپل تی‌وی گسترش یافت. شرکت اَپل مجوز استفاده از آی اُ اِس برای نصب بر روی سخت‌افزارهای شخص ثالث را نمی‌دهد.

فروشگاه نرم‌افزار مربوط به این سیستم عامل اَپ استور (App Store) در ۶ مارس ۲۰۱۲ دارای بیش از ۵۵۰٫۰۰۰ نرم‌افزار کاربردی بود که جمعاً بیش از ۲۵ بیلیون بار دانلود شده‌اند. در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۱۰ این سیستم‌عامل ۱۶٪ از سهم سیستم‌عامل تلفن‌های هوشمند را در اختیار داشته و پایین‌تر از سیستم عامل اندروید گوگل قرار گرفته بود. این سیستم‌عامل در ماه مه ۲۰۱۰ در ایالات متحده آمریکا، ۵۹٪ از مصرف داده‌های وب تلفن همراه (از جمله استفاده از آی‌پاد تاچ و آی‌پد) را به خود اختصاص داده بود.

منبع