435d4338 004f 4a4c ba0d 617f3b3bfad3
طراحی جدید صفحه کلید مک بوک منحصربفرد می شود

اپل را می توان یکی از برندهای مطرح تولیدکننده لپ تاپ و سایر دستگاه های دیجیتالی دانست که تاکنون توانسته محصولات قابل توجهی را در بازار معرفی کرده و عرضه دارد. برای سال  2019 و 2020 نیز برنامه مفصلی داشته و به دنبال معرفی دیوایس های قابل توجهیست.

تاکنون شایعات بسیاری پیرامون مک بوک آینده این شرکت منتشر شده و حال نوبت به گزارش دیگری رسیده است. در سال ۲۰۱۵، اپل از طراحی پروانه‌ای کیبورد لپتاپ‌های مک بوک رونمایی کرد. از کیبوردهای پروانه‌ای مک بوک به عنوان انقلابی در بین کیبوردهای آن زمان یاد می‌شد، چراکه از طراحی بسیار باریکی برخوردار بودند. اما در حقیقت نقص بزرگی در آن‌ها وجود داشت که باعث شد کاربران زیادی مک بوک خود را بخاطر مشکلات کیبورد مرجوع کنند.

طراحی این کیبوردها به گونه‌ای است که ذرات گرد و غبار به آسانی وارد لپتاپ شده و باعث بروز مشکلات فراوانی می‌شود. اپل در طول این ۴ سال تلاش‌های زیادی در راستای بهبود کیفیت این کیبوردها انجام داد اما ظاهرا تلاش اپل نتوانست کاربران را با این کیبورد دردسر ساز آشتی دهد.

مک بوک نسل بعدی اپل بهبودیافته تر می شود

آقای «مینگ چی کو»، تحلیلگر نام‌آشنای اپل، در گزارشی اعلام کرد اپل به احتمال فراوان از این کیبوردهای مشکل ساز دست خواهد کشید و به سوی طراحی جدیدی مبتنی بر فناوری «سوئیچ قیچی» (scissor switch) کوچ خواهد کرد. البته این طراحی جدید نوآوری و یا تغییرات عمده‌ای را با خود به همراه نخواهد داشت اما ظاهرا اپل در کیبوردهای جدید خود از یک الیاف شیشه‌ای استفاده کرده که باعث داوم بیشتر کلیدها می‌شود.

کیبوردهای جدید اما از ضخامت بیشتری برخوردار خواهند بود اما مینگ چی کو ادعا می‌کند این تغییر ضخامت به اندازه‌ای نیست که کاربر آن را حس کند. همچنین گفته می‌شود فاصله‌ی بین کلیدها نیز کمی بیشتر شده که البته تا رونمایی از این مدل جدید نمی‌توان در رابطه با صحت این گفته‌ها نظر داد.

از  این کیبورد جدید، در مک بوک ایر که قرار است در سال جاری عرضه شود استفاده خواهد شد اما متاسفانه در مک بوک پرو ۱۶ اینچی شاهد آن نخواهیم بود. سیاست اپل در این زمینه کمی عجیب بوده است چراکه مک بوک پرو ۱۶ اینچی اولین لپتاپ این شرکت خواهد بود که از نمایشگری به این بزرگی بهره می‌برد و انتظار می‌رفت اگر قابلیت جدیدی نیز وجود داشته باشد، به همراه این لپتاپ رونمایی شود، اما ظاهرا اپل برنامه‌ی دیگری در سر دارد. البته مدل‌های مک بوک پرو که قرار است سال آینده به بازار عرضه شوند همگی از کیبورد جدید استفاده خواهند کرد.

مشخص نیست اپل چه برنامه ای برای مک بوک آینده خود در نظر گرفته و باید انتظار داشت یک مدل حرفه ای را شاهد بود. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند و نمی توان به شایعات بی اساس اشاره کرد.