34355
هوآوی به دنبال ساختار جدید دوربین است

شرکت هوآوی بدون شک یکی از برندهای مطرح تولیدکننده تلفن هوشمند شناخته می شود که هر سال به معرفی نسل جدیدی از دیوایس های خود می پردازد. برای سال 2019 نیز تصمیم گرفته یک مدل برجسته را معرفی کند و حال به نظر می رسد می خواهد دوربین جدیدی روی گوشی های هوشمند خود پیاده سازی کند.

استفاده کردن از پنل های صفحه نمایش OLED در گوشی های هوشمند با گذشت زمان راه های جدیدی از پیشرفت تکنولوژی را باز کرده اند. این پنل ها در سال های اخیر توانسته اند که سنسور تشخیص اثرانگشت را در زیر خود جا دهند. این موضوع به قدری جذاب بوده است که شرکت های مختلف، به صورت گسنرده ای اقدام به استفاده کردن از آن گرفته اند. اما اکنون برخی از این شرکت از تصمیم خود برای جای دادن دوربین سلفی در زیر نمایشگر سخن می گویند. اخیرا هواوی نیز پتنتی را برای استفاده از فضای روی دوربین سلفی زیر صفحه‌ نمایش به ثبت رسانده است که از ایده های مختلف برخوردار می باشد.

گفتنی است که شرکت چینی اوپو در کنگره جهانی موبایل شانگهای، فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر را در مقابل دیدگان عموم قرار داد. به دنبال این موضوع شیائومی و ویوو نیز اعلام کرده اند که موفق به طراحی نمونه ای اولیه از این طراحی شده اند. سرانجام بزرگ ترین تولیدکننده گوشی های هوشمند چین نیز به نوعی اعلام کرد که تصمیم دارد از این فناوری در محصولات خود استفاده کند. این شرکت اخیرا پتنتی را برای رابط کاربری دوربین زیر صفحه نماش به ثبت رسانده است که دارای چندین راه کار گوناگون برای استفاده کردن از این فضا است.

هوآوی به دنبال پتنت دوربین عجیب برای گوشی هوشمند

34355

یکی از تصاویر ارائه شده برای ثبت شدن این پتنت نشان می دهد که هواوی تصمیم دارد که از این فضا برای نمایش زمان مکالمه استفاده کند. اما تصویر دیگر منتشر شده، می گوید که در این بخش حالت دوربین نمایش داده خواهد شد. از طرفی این احتمال نیز وجود دارد که پس از اتمام تماس و خارج شدن از اپلیکیشن، اطلاعاتی شامل آیتم های مختلف در این قسمت به کاربر نشان داده شود. نکته جالب که در این تصاویر دیده می شود، نمایش دادن مکان در نظر گرفته شده برای دوربین سلفی دستگاه است. به این ترتیب بنابر این پتنت، گوشی هوشمند در نظر گرفته توسط این شرکت از یک دوربین سلفی در بخش بالا و چپ پنل استفاده کند.

با این حال باید منتظر بمانیم و ببنیم که آیا هواوی از این پتنت در محصولات تولیدی خود استفاده خواهد کرد و یا تنها حرکتی برای به ثبت رساندن آن پیش از شرکت های دیگر بوده است. به هر حال پیشروی کردن در زمان می تواند همه چیز را مشخص کند. پیش بینی می شود در آینده نزدیک جزئیات بیشتری در اختیار رسانه ها قرار گیرد و نمی توان به شایعات بی اساس اشاره کرد. هوآوی در تلاش است تا با گسترش مدل های تلفن هوشمند خود نظر طرفداران را جلب کرده و آنها نیز به خرید گوشی هوشمند این شرکت روی آورند.

هوآوی شرکت چند ملیتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات است. دفتر اصلی این شرکت در شهر شنژن چین قرار دارد. هوآوِی بزرگ‌ترین شرکت ارائه‌کننده سرویس‌های ارتباطی پس از پیشی گرفتن از اریکسون در سال ۲۰۱۲ در جهان است. هوآوِی بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ کارمند در سراسر دنیا دارد که حدود ۴۶٪ درصد در بخش تحقیق و توسعه فعالیت می‌کنند. این شرکت حدود ۲۰ مؤسسه تحقیق و توسعه در کشورهای چین، ایالات متحده، آلمان، سوئد، هند، روسیه و ترکیه دارد و در سال ۲۰۱۱ در حدود ۳٫۷۴ میلیارد دلار در تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرد. در سال ۲۰۱۸ اولین گوشی ۳ دوربین جهان را به نام p20pro به بازار جهانی عرضه کرد.

هوآوی در صنعت مخابرات تاکنون قدم های بزرگی برداشته و در چند سال گذشته با معرفی اسمارتفون های قابل توجه توانسته نظر طرفداران را جلب کند. برای آینده نیز به دنبال معرفی مدل های برجسته بوده و به مدل های فعلی بسنده نخواهد کرد. از این رو باید منتظر مدل های حرفه ای بود که هر یک با مشخصات بزرگ در نوع خود برجسته هستند.

منبع