87979
فیوژا بزودی دردسترس توسعه دهندگان قرار می گیرد

با بالاگرفتن استفاده کردن از اندروید کم کم شاهد این موضوع بودیم که سیستم عامل های قدرتمندی همچون سیمبین و بلک بری به دست فراموشی سپری شدند. با توجه به همین موضوع گوگل درست در اوج کار اندروید به فکر روزهای افول این سیستم عامل بوده و به صورت هم زمان عملیات توسعه فیوژا را به پیش می برد.

Fuchsia یک پلتفرم باز از سمت گوگل می باشد که اکنون با یک تیم 100 نفری در حال توسعه می باشد. وب سایت اندروید پلیس اخیرا با ارائه گزارشی اعلام کرده است که شرکت گوگل روز گذشته وب سایت تخصصی را برای توسعه دهندگان این سیستم جدید تاسیس کرده است که با آدرس  Fuchsia.dev در دسترس می باشد. اما جالب است بدانید که این سیستم عامل برخلاف اندروید و کروم از کرنل لینوکس استفاده نمی کند، بلکه در تولید فیويا از میکروکرنلی به نام زیرکن استفاده شده است. بد نیست بدانید که میکروکرنل کوچک ‌ترین میزان نرم‌ افزار مورد‌نیاز برای اجرای یک سیستم محسوب می‌ شود. به همین جهت احتمالا زیاد سخت نیست که بدانید فیوژا دارای شیوه متافوت تری از اجرا نسبت به اندروید خواهد بود.

فیوژا بزودی دردسترس توسعه دهندگان قرار می گیرد

87979

البته این امر نباید نگرانی را در ذهن کاربران ایجاد کند. چرا که کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) کراس ‌پلتفرم فلاتر (Flutter) به توسعه دهندگان سیستم عامل اندروید این امکان را خواهد داد که اپلیکیشن های خود را برای فیوژا نیز آماده کنند. از طرفی در ماه نوامبر سال 2018 نیز این سیستم عامل، از تراشه کرین 970 تولید شرکت هواوی نیز پشتیبانی کرده و با موفقیت بر روی آنر پلی آپلود گردید. اگر چه این خبرها همگی مثبت و امیدوار کننده هستند، اما باید بدانید که ایجاد سیستم عاملی جدید برای جایگزین کردن اندروید زیاد هم کار آسانی نخواهد بود. زیرا هم اکنون بیش از 85 درصد از گوشی های هوشمند فعال در سراسر جهان به این سیستم عامل متن باز مجهز شده اند.

با این حال ایجاد و توسعه وب سایتی تخصصی برای توسعه دهندگان فیوژا به شرکت گوگل کمک می کند که بتواند به صورت گسترده و فراگیر اطلاعاتی را درباره سیستم عامل جدید خود به کاربران و کارشناسان منتقل سازد. همچنین این وب سایت می تواند یکی از بهترین روش های موجود برای تست بررسی آن توسط توسعه دهنده باشد و کمک کند که کاربلدان این حوزه بتوانند نحوه کار کردن با آن را بیاموزند. به این ترتیب می توان پیش بینی کرد که گوگل به صورت جدی برنامه هایی را برای فیوژا در سر خود داشته و به دنبال آن است که قدم قدم در این راه پیشروی کند، تا سرونوشی مشابه با سیمبین و بلک بری در انتظار اندروید نباشد.

منبع