Check out the latest Google Pixel 4 renders
رندرهای بیشتر از Pixel 4 گوگل

شرکت گوگل سخت در تلاش است تا هر سال تلفن های هوشمند جدیدی از سری Pixel 4را به مشتریان و طرفداران خود ارائه دهد. Pixel 4 نیز چنین دیوایسی بوده و باید آن را از محصولات برجسته شرکت گوگل به شمار آورد.

گوشی هوشمندی که تاکنون شایعات بسیاری درباره آن منتشر شد و تقریبا در بحث رندر تصویری نیز هر چند روز دسته تصاویری منتشر می شود. در بیشتر تصاویر انتشاری پیکسل 4 گوشی هوشمندی با طراحی بهبودیافته نسبت به قبل است. اسمارتفونی که جالب به نظر رسیده و گفته می شود آرایش دوربین این دیوایس شباهتی به محصول آیفون 11 اپل دارد. Pixel 4 همچنین گوشی هوشمند پرحاشیه ای هم محسوب می شود و به عنوان یک پرچمدار کمتر روزیست که شایعه و گزارشی درباره آن منتشر نشود.

کاربر @iGeeks توییتر به تازگی دسته تصاویری منتشر کرده که آن را باید جالب دانست. پیکسل 4 پرچمدار جذاب گوگل محسوب شده و در تصاویر رندر شده تازه انتشاریافته طراحی قابل توجهی نسبت به مدل پیشین دارد. به نظر می رسد گوگل می خواهد طراحی جالب توجهی در نظر گیرد و این دیوایس را به گزینه برجسته ای تبدیل کرده که بحثی در این زمینه باقی نمی گذارد.

گوگل اگرچه غول فناوری جهان محسوب شده اما در بحث تولید دستگاه های هوشمندی چون تلفن همراه و برخی دیگر دستی دارد. بنابراین این برند مطرح درصدد است تا هر از گاهی به معرفی دیوایس جدید بپردازد. آنچه تا به حال از تصاویر رندر شده بدست آمد، پیکسل 4 گوشی هوشمند معمولی نیست و می تواند رضایت مخاطب خود را به خوبی جلب کند.

Pixel 4 گوگل گوشی هوشمندی متحول شده

4 1

زیرا از یک سو گوگل طراحی کلیشه ای را درنظر نمی گیرد و در سوی دیگر مشخصات سخت افزاری نیز بهینه تر از قبل است. با تمام این ویژگی ها پیکسل 4 گوگل گزینه عالی در میان پرچمداران 2019 بوده و نباید ایرادی از آن گرفت. زیرا شرکت گوگل طی چند سال گذشته تجربه کافی برای تولید تلفن هوشمند پیدا کرده و در سال جاری نیز تغییرات چشمگیری حاصل خواهد کرد و تجربه کاربری خوبی هم رقم خواهد زد.

باتوجه به رندرهای منتشر شده که شباهت نزدیکی به تصاویر پیشین دارند، پیکسل 4 را باید در طراحی انقلابی تر از نسل قبلی دانست که ویژگی های مثبت خاصی را دربرنمی گرفت. شرکت گوگل درصدد است تا محصولی ویژه را در اختیار طرفداران قرار دهد. بنابراین انتظارات نیز بیشتر شده و با یک مدل معمولی رو به رو نیستیم.

تلفن هوشمند پیکسل ۴ به حافظه رم ۶ گیگابایتی مجهز است و نسبت به نسل قبلی ارتقا 2 گیگابایتی به وجود آمد. شاید پیکسل ۴ ایکس‌ال حافظه رم بیشتر از ۶ گیگابایت داشته باشد ولی حافظه رم این دو گجت به احتمال زیاد کمتر از ۶ گیگابایت نخواهد بود. با این کار، امیدواریم که مشکلات مربوط به مدیریت حافظه رم در پیکسل ۳ برطرف شود. در بخش دیگر این گزارش، به بهبود رزولوشن نمایشگر این گوشی‌ها هم اشاره شده است. بر اساس آن، برای نمایشگر پیکسل ۴ باید انتظار رزولوشن ۲۲۸۰ در ۱۰۸۰ را داشته باشیم و برای یادآوری باید بگوییم که پیکسل ۳ از نمایشگر مبتنی بر رزولوشن ۲۱۶۰ در ۱۰۸۰ بهره می‌برد. در همین حین، نمایشگر مدل بزرگ‌تر یعنی پیکسل ۴ ایکس‌ال دارای رزولوشن ۳۰۴۰ در ۱۴۴۰ خواهد بود که نسبت به رزولوشن ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ نسل قبلی، ارتقای جزئی محسوب می‌شود.

شاید باید گزارش فعلی را تنها یک شایعه به حساب آورد، اما با توجه به مشکلاتی که کمبود حافظه رم پیکسل ۳ به وجود آورد، افزایش حافظه رم آن‌ها اقدامی کاملا منطقی است و در ضمن در سال ۲۰۱۹ هیچ پرچم‌داری با حافظه رم کمتر از ۶ گیگابایت روانه‌ی بازار نشده است. حتی گلکسی اس ۱۰ ای که مدل ارزان‌قیمت این خانواده محسوب می‌شود، همراه با حافظه رم 6 گیگابایتی راهی بازار شد.