1341
تعداد دستگاه‌های مجهز به ویندوز 10 به 825 میلیون رسیده است

چهار سال است که از عرضه سیستم‌عامل ویندوز 10 می‌گذرد. این سیستم‌عامل پس از گذشت این مدت زمان طولانی توانسته بر روی 825 میلیون دستگاه مورد استفاده قرار بگیرد. در سال 2015 بود که کمپانی مایکروسافت با افتخار سیستم‌عامل ویندوز 10 را منتشر کرد. این کمپانی پیش‌بینی کرده بود که این سیستم‌عامل پس از عرضه و گذشت 2 الی 3 سال بر روی یک میلیارد دستگاه مورد استفاده قرار بگیرد.

تعداد دستگاه‌های مجهز به ویندوز 10 به 825 میلیون رسیده است

1341

اما اکنون چهار سال است که از عرضه این سیستم‌عامل می‌گذرد و تعداد دستگاه‌هایی که از این ویندوز استفاده کرده‌اند هنوز به یک میلیارد نرسیده و تنها به تعداد 825 میلیون رسیده است. البته بر اساس این آمار نمی‌توان گفت که عملکرد سیستم‌عامل ویندوز 10 از زمان عرضه تاکنون بد بوده است چراکه این سیستم‌عامل در این مدت زمان عملکرد قابل قبولی را از خود ارائه داده است و اینطور که به‌ نظر می‌رسد خود کمپانی مایکروسافت نیز از این سیستم‌عامل راضی است. از این‌رو هدف از بررسی تعداد دستگاه‌هایی که به این سیستم‌عامل مجهز هستند تنها مقایسه بین آمار واقعی و آنچه که کمپانی مایکروسافت پیش‌بینی کرده بوده، است.

البته کمپانی مایکروسافت باتوجه به اینکه آماد تعداد دستگاه‌هایی که در حال حاضر از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند متناسب با آنچه که قبلا گفته بوده نیست، مدتی است که از انتشار آماد تعداد دستگاه‌هایی که از سیستم‌عامل ویندوز 10 استفاده می‌کنند، خودداری می‌کند البته کاربران با جستجو در اسناد داخلی این کمپانی و یا حدس و گمان‌هایی که در فضای اینترنت منتشر می‌شود به هر حال متوجه می‌شوند که چه تعداد دستگاه به این سیستم‌عامل مجهز هستند.

منبع