10 تا از بهترین بازی های استراتژیک 2024 پارت 2
10 تا از بهترین بازی های استراتژیک سال 2024 (بخش دوم)

بازی های استراتژیک، یکی از بهترین سبک‌های بازی های ویدیویی هستند که می‌توانند بخش تحلیلگر ذهن شما را تقویت کنند و همچنین، می‌توانند شما را ساعت‌ها به خود مشغول کنند.

این مطلب و مطلب پیشین (10 تاز از بهترین بازی های استراتژیک سال 2024 (پارت اول))، لیست کاملی از بهترین بازی های استراتژیک سال 2024 را به شما نمایش دهد. شما می‌توانید با مطالعۀ این دو مقاله از سایت موبایل7، با سیر داستانی هرکدام از این بازی ها آشنا شوید و براساس سلیقۀ خود، بهترین انتخاب را برای گذراندن وقت خود داشته باشید.

بازی Sid Meier's Civilization VI

1- Sid Meier’s Civilization VI

هنگامی که صحبت از بازی های ویدیویی استراتژیک می‌شود، کمتر کسی ممکن است نام بازی شکوه تمدن‌ها را نشنیده باشد. اولین نسخۀ این بازی، حدودا 25 سال پیش عرضه شد و هر چند سال، نسخۀ جدیدی از آن منتشر می‌شود. از بازی شکوه تمدن‌ها به‌عنوان یکی از بهترین بازی ‌های استراتژیک نوبتی در چند سال اخیر یاد می‌شود.

داستان بازی

در زمان گذشته، تمدن‌های قدرتمند زیادی وجود داشته‌اند که امروزه بسیاری از آن‌ها نابود شده‌ و به افسانه‌ها پیوسته‌اند. آیا تا به حال به این فکر کردید که چه چیزی باعث شد تا تمدن‌های باشکوهی که روزی نامشان بر سر زبان‌ها بود، سقوط کنند؟ اگر شما به جای رهبران این تمدن‌ها بودید، برای جلوگیری از سقوط سرزمین خود چه کاری انجام می‌دادید؟

داستان این بازی استراتژیک، مربوط به همین تمدن‌هاست. در این بازی، تمدن‌های باشکوهی همچون فرانسه، آمریکا، انگلستان، مصر، برزیل، اسکاتلند، هند، اسپارتان و چین وجود دارد. هرکدام از این سرزمین‌ها، رهبران و همچنین داستان‌های مخصوص به خودشان را دارند و باید برای پیشرفت بیشتر و همچنین، گسترش قلمروی خود، تلاش کنند.

نقش شما

در این بازی، به شما سرزمینی نوپا داده می‌شود و شما وظیفه دارید تا این سرزمین نوپا را به تمدنی پیشرفته تبدیل کنید. شما مجبورید پیش از برداشتن هر قدم، خوب فکر و برنامه‌ریزی کنید، زیرا هر حرکت کورکورانه‌ای می‌تواند باعث عقب‌ماندگی سرزمین شما شود.

شما وظیفه دارید تا در مقاطع مختلف تاریخ، رهبری را در دست بگیرید، در حوزه‌های متفاوت دیپلماسی، علمی، مذهبی و نظامی زودتر از رقیبان خود عمل کنید و درنهایت، آن‌ها را شکست دهید.

شما می‌توانید برای ساخت بزرگترین و پیشرفته‌ترین تمدن، با برخی رهبران بزرگ تاریخی وارد جنگ شوید و همچنین با برخی دیگر قرارداد صلح امضا کنید. لازم است تا گاهی اوقات برای پیشبرد اهداف استراتژیک خود، از توانایی و کمک متحدان کمک بگیرید و علم و مذهب خود را گسترش دهید.

بازی Sid Meier’s Civilization VI، برای سیستم‌های ویندوز و اندروید ساخته شده‌است. شما می‌توانید با خرید اقساطی گوشی های اندروید، از انجام این بازی اعتیادآور استراتژیک لذت ببرید.

بازی Manor Lords

2- Manor Lords

به‌طور حتم، تجربۀ زندگی در قرون وسطی جذابیت و هیجان خاص خودش را دارد. مکانیک‌های بسیار خوب، گیم پلی عالی و همچنین گرافیک کم‌نظیر بازی Manor Lords ، می‌تواند شما را ساعت‌ها به خود مشغول کند.

 جالب است بدانید که شهرسازی عمیق و با جزئیات این بازی استراتژیک، از هنر و معماری اواخر قرن 14ام میلادی الهام گرفته شده‌است.

داستان بازی

داستان و روند این بازی استراتژیک به گونه‌ای است که باعث می‌شود شما تمام ویژگی‌های شاهان قرون وسطی را درک کنید. فصل‌ها می‌گذرند، آب و هوا تغییر می‌کند، شهرها می‌توانند در جنگ، بیماری و یا حتی قحطی و خشکسالی پیشرفت یا حتی سقوط کنند.

از این رو، باید از تمام منابع موجود استفاده کرد تا این شهرها، نه تنها سقوط نکنند، بلکه روز به روز وسیع‌تر و پیشرفته‌تر شوند. با وجود منابع خوبی که در بازی وجود دارد، برخی مشکلات باعث می‌شود تا بازیکن مجبور به ذخیره‌سازی منابع شود. این بازی استراتژیک، زنجیره‌ای عالی از موارد مرتبط با زندگی واقعی را نشان می‌دهد که با رسیدگی به آن‌ها، می‌توان به‌راحتی از سد مشکلات عبور کرد.

نقش شما

این بازی، یک تجربۀ شهرسازی با آزادی عمل کامل را برای شما فراهم می‌کند. شما باید دهکدۀ کوچکی را که در ابتدای بازی به شما داده می‌شود، تبدیل به یک سرزمین پیشرفته کنید، زنجیره‌های تولید را مدیریت کنید و زمین‌های خود را با تسخیر قلمروهای جدید، گسترش دهید.

بکارگیری نیروهای نظامی برای حفظ امنیت دهکده، باید از الویت‌های کار شما باشد، زیرا دشمنان بسیاری به‌دنبال غارت منابع و نیروهای شما هستند.

شما باید بین رفع نیازهای اساسی مردم، تولید اقلام لوکس برای افزایش شادی، تولید کالاهای تجارت برای صادرات و همچنین، ساختن سلاح و زره‌های مورد نیاز جنگ، تعادل ایجاد کنید.

این بازی جذاب، برای سیستم‌های ویندوز، اندروید، پلی استیشن و ایکس باکس قابل اجراست. شما می‌توانید با خرید اقساطی کنسول بازی، از این بازی استراتژیک جذاب نهایت لذت را ببرید.

بازی Frostpunk 2

3- Frostpunk 2

جالب است بدانید که حدود 70 توسعه‌دهنده، در حال کار بر روی این بازی استراتژیک کم‌نظیر هستند و قرار است افراد بیشتری نیز برای توسعۀ این بازی جذاب همکاری کنند. کمتر استودیویی برای یک بازی استراتژیک تا این اندازه هزینه می‌کند و همین موضوع، نشان‌دهندۀ این است که بازی Frostpunk 2، یک بازی بسیار موفق و شایان توجه است.

طراحی بهبودیافته و صداگذاری بی‌نظیر، از اصلی‌ترین ویژگی‌های بازی Frostpunk 2 است.

داستان بازی

داستان این بازی استراتژیک، 30 سال بعد از نسخۀ اول Frostpunk را روایت می‌کند. بازی، در یک شهر ساختمانی جریان دارد. جانشین بر حق این شهر، 30 سال پس از آخرین طوفان کولاک توانسته بار دیگر بر تخت پادشاهی بنشیند. با این وجود، زمین هنوز تحت تأثیر یخبندان است و این مسئله، شرایط زندگی را بسیار سخت و طاقت‌فرسا کرده‌است.

نقش شما

وظیفۀ شما، برآورده‌کردن نیازها و خواسته‌های مردم شهر است. مردم شما، نگران سرنوشت فرزندان خود و همچنین، افزایش جرایم خیابانی هستند. آن‌ها به کار، غذا و سرپناه نیاز دارند. این را بدانید که شما نمی‌توانید تمام مردم را راضی کنید؛ از همین جهت، برخی گروه‌ها از این حالت برای یورش و نابود کردن شهر و مردم استفاده خواهند کرد.

اگر نتوانید در حال و هوای دنیای یخبندان بی‌پایان و خشن، راه گریز مناسبی را پیدا کنید، به‌طور حتم شکست خواهید خورد.

استراتژی و گیم پلی مدیریت شما میتواند این شهر را از نابودی نجات دهد.

بازی Land of Vikings

4- Land of Vikings

همۀ ما، حداقل یکبار در زندگی به این فکر کرده‌ایم که اگر به‌عنوان یک وایکینگ متولد می‌شدیم، چه می‌شد؟ تجربۀ زندگی به‌عنوان یک وایکینگ واقعی را می‌توانید در بازی Land of Vikings  لمس کنید.

داستان بازی

این بازی استراتژیک، درخصوص تلاش برای بقا است. وایکینگ‌ها، باید برای مقابله با دشمنان، مقابله با بلایای طبیعی، تهیۀ غذا و ادامۀ نسل خود تلاش کنند.

نقش شما

شما در طول این بازی استراتژیک، با بیش از 20 شخصیت مختلف از مردان و زنان وایکینگ برخورد می‌کنید. به‌عنوان رهبر قبیلۀ وایکینگ‌ها وظیفه دارید تا مردمان خود را بهتر بشناسید و از قابلیت منحصربه فرد هرکدام از آن‌ها برای پیشبرد سرزمین وایکینگ‌ها استفاده کنید.

شما وظیفه دارید تا وایکینگ‌ها را راهنمایی کنید تا به تولید محصول بپردازند و آن‌ها را بفروشند، در حیات وحش به سراغ شکار بروند، ماهی‌های دریا را شناسایی کرده و بهترین مکان را برای ماهیگیری شناسایی کنند. همچنین، شما باید منابع خود را مدیریت کنید و وایکینگ‌های دیگر را برای قطع درختان و جمع‌آوری هیزم، بکار بگیرید؛ زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید زمستان‌های سخت را پشت سر بگذارید.

درنهایت، شما باید فصل به فصل قلمروی خود را گسترش دهید، نسل جدید را تربیت کنید و خانواده‌های جدید ایجاد کنید.

بازی جذاب Land of Vikings بر روی سیستم ویندوز و کنسول بازی پلی استیشن، قابل اجراست.

برای خرید سیستم ویندوز با نازل‌ترین قیمت و بهترین شرایط، پیشنهاد می‌شود به بخش لپ تاپ و کامپیوتر موبایل7 سر بزنید.

بازی Age of EMPIRES IV

5- Age of EMPIRES IV

مجموعه بازی های Age of EMPIRES، از جمله بازی های استراتژیک قدیمی است که بسیاری از گیمرها آن را می‌شناسند. اگر می‌خواهید در زمان سفر کنید و در تاریخ سرنوشت‌ساز باشید، پیشنهاد می‌کنیم این بازی را به هیچ عنوان از دست ندهید.

این بازی، یک RTS ساده است که حتی برای کسانی که تجربۀ بازی های استراتژیک سبک RTS را ندارند نیز قابل فهم است. RTS، سبکی از بازی های استراتژیک است که در آن، تغییرات و حرکات به صورت لحظه‌ای و بدون توقف و نوبت، اعمال می‌شود. در واقع بازی های RTS، نقطۀ مقابل بازی های نوبتی هستند.

داستان بازی

بازی Age of EMPIRES IV، داستان 4 امپراطوری انگلیس، مغول، روس و فرانسه را روایت می‌کند. ساخت حکومت، لشکرکشی و جنگ با دیگر امپراطوری‌ها، در زمان‌های متفاوتی اتفاق می‌افتد. بخش داستانی این بازی، 4 قسمت مجزا دارد که در قالب 35 مأموریت ساخته شده‌است. با گرافیک جذاب این بازی، شما تاریخ 500 سالۀ 4 امپراطوری‌های بزرگ را تجربه خواهید کرد.

روایت هر امپراطوری، با ویدیوهای جذابی که به شکل مستندهای تلویزیونی ساخته شده‌است، در طول بازی برای مخاطب نمایش داده خواهد شد. این ویدیوهای جذاب، مخاطب را به عمق تاریخ هر امپراطوری می‌کشاند.

نقش شما

شما باید امپراطوری مورد نظر خود را انتخاب کنید و ابتدا، ساختمان‌ها و شهرهای خود را بنا کنید. در ادامه، شما باید منابع اصلی را جمع‌آوری کرده، نیروهای نظامی و ارتش تشکیل دهید و با رهبری مردمان خود، عازم نبردهای مهیج و بزرگ شوید.

این بازی استراتژیک، در گذشته تنها برای پلی استیشن و سیستم ویندوز عرضه می‌شد که طبق برخی گزارشات، قرار است در آینده‌ای نزدیک نسخۀ ایکس باکس این بازی نیز منتشر شود.

ختم کلام

در این مقاله و مقالۀ پیشین، سعی کردیم تا شما را با 10 تا از بهترین بازی های استراتژیک سال 2024 آشنا کنیم. بازی هایی در مقالۀ گذشته و این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، شامل موارد زیر است:

1- Sid Meier’s Civilization VI

2- Manor Lords

3- Frostpunk 2

4- Land of Vikings

5- Age of EMPIRES IV

6- Solium Infernum

7- Men of War 2

8- Ara History untold

9- Millennia

10- Home world 3

پیشنهاد می‌شود برای آشنایی بیشتر با 5 مورد آخر، مقالۀ 10 تا از بهترین بازی های استراتژیک سال 2024 (پارت اول) را مطالعه کنید.

شما کدامیک از این بازی ها را بیشتر دوست دارید؟

اگر بازی استراتژیک بهتری می‌شناسید، نام آن را برای ما بنویسید.