بهترین بازی های استراتژیک سال 2024 (بخش اول)
10 تا از بهترین بازی های استراتژیک سال 2024 (بخش اول)

بازی های استراتژیک، یکی از سبک‌های بازی های ویدیویی است که می‌تواند مخاطب خود را ساعت‌ها درگیر کند. جذابیت سبک استراتژیک، این است که شما مجبور خواهید بود برای شکست دشمنان، آن‌ها را تحلیل کنید، احتمالات مختلف را بررسی کنید و درست مانند یک فرماندۀ واقعی، نقشه بریزید و قدم‌های سنجیده بردارید.

اگر شما هم از علاقمندان به بازی های استراتژیک هستید، این مطلب از موبایل7 را از دست ندهید. در این مقالهَ، قرار است 5 تا از بهترین بازی های استراتژیک سال 2024 را به شما معرفی کنیم که تمام آن‌ها، برروی ویندوز و برخی از آن‌ها، برروی سیستم‌های دیگر نیز قابل اجراست. در مقالۀ بعدی نیز، 5 بازی استراتژیک دیگر را به شما معرفی خواهیم کرد.

بازی Solium Infernum

1- Solium Infernum

آیا تا به حال با خود فکر کردید که اگر حاکمان شیطانی برای بدست آوردن تاج و تخت جهنم با یکدیگر جنگ کنند، چه می‌شود؟!!!

جواب این سوال را در بازی Solium Infernum می‌یابید.

داستان بازی

داستان بازی Solium Infernum، دربارۀ حکومت شوم بر جهنم و نبرد بین سیاست، خیانت، دسیسه و کشت و کشتار است. در این بازی، حاکمان شیطانی با یکدیگر می‌جنگند و یکدیگر از به قتل می‌رساند تا به تخت پادشاهی جهنم دست پیدا کنند.

ماجرا از جایی شروع می‌شود که عظمت تاریکی زیر سوال رفته و از قدرت دوزخ کاسته شده‌است. اکنون زمان آن رسیده تا پادشاهی لایق، بر تخت بنشیند و ظلمت و قدرت دوزخ را بازگرداند. این بازی، برروی کامپیوتر قابل اجراست. اگر قصد خرید لپ تاپ یا کامپیوتر دارید، به صفحۀ لپ تاپ و کامپیوتر موبایل7، سر بزنید.

نقش شما

شما باید با حاکمان شیطانی برای تصاحب تاج و تخت رقابت کنید. جذابیت بازی Solium Infernum، این است که شما نمی‌توانید به شکل همه جانبه حمله کنید؛ بلکه شما برای حملات خود، به دسیسه‌چینی، دروغ و گاهی اوقات فرار از میدان جنگ نیاز دارید.

علاوه‌ بر این، شما باید سربازان خود را آموزش دهید و با مهارت‌های خاص خود، رقیبان را به خاک سیاه بنشانید. در طول جنگ، شما باید نقاط قوت و ضعف رقبا را تحلیل کنید و برای تبدیل شدن به پادشاه جدید جهنم، تلاش کنید. با در اختیار داشتن نقشۀ جهنم، شما می‌توانید استراتژی‌های خود را براساس موقعیت دشمنان، از قبل طراحی کنید.

بازی Men of War 2

2- Men of War 2

بازی Men of War 2، یکی از شاهکارهای جنگی-استراتژیک با ارتقای بخش گرافیکی است که شما را میخکوب میکند.

تقریبا تمام کسانی که بخشی از زندگیشان را در میدان‌های جنگ گذراندند، بر این باورند که در زمان جنگ، جهنم واقعی را می‌توان با چشمان خود دید. این موضوع، بویژه از جانب کسانی که در جنگ جهانی دوم حضور داشتند، بسیار مورد تأیید است.

براستی اگر می‌توانستیم در سرنوشت جنگ جهانی دوم سهیم باشیم، چه می‌شد؟

داستان بازی

بازی Men of War 2، جنگ جهانی دوم و نبرد بین آلمان نازی و سایر کشورها مانند آمریکا، روسیه، ژاپن و فرانسه را برای ما نقل می‌کند.

نقش شما

در این بازی، شما بخشی از تصمیم گیرندۀ جنگ جهانی دوم هستید. هر کاری که در بازی Men of War 2 انجام دهید، بر سرنوشت جنگ تأثیرگذار است و هر تصمیمی که اتخاذ می‌کنید، سرنوشت‌ساز است و در تاریخ ثبت می‌شود.

این بازی، بویژه به دلیل گرافیک بالایی که دارد، میتوانید حال و هوای جنگ جهانی دوم را به خوبی برای شما تداعی کند. شما با آموزش نیروهای خود، نبردهای تک به تک و گروهی را رقم می‌زنید.

این بازی برای گوشی های اندروید نیز عرضه می‌شود. اگر قصد خرید گوشی دارید، پیشنهاد می‌شود از قابلیت خرید اقساطی گوشی سایت موبایل7، غافل نشوید.

بازی Ara History untold

3- Ara History untold

صداگذاری عالی و وجود تمدن های مختلف، از جملۀ ویژگی‌های جذاب بازی Ara History untold است. همچنین در این بازی، می‌توانید به طراحی پویایی دسترسی داشته باشید که نمونۀ آن، در بازی های شرکت ایکس باکس دیده میشود. شما می‌توانید با خرید اقساطی کنسول بازی، همین امروز صاحب ایکس باکس شوید.

داستان بازی

بازی Ara History untold، داستان شکل‌گیری تمدنی جدید را برای ما بازگو می‌کند. شکل‌گیری تمدن جدید در این بازی، جهشی برای بازی های استراتژیک نوبتی است.

قلمروهای مختلفی در این بازی وجود دارد که از مهمترین آن‌ها، می‌توان به یونان باستان، کوه هیمالیا، جنگل‌های آمازون و … اشاره کرد.

نقش شما

در این تمدن جدید، شما کارهای زیادی مانند اکتشاف، توسعۀ دیپلماسی و اجتماعی و همچنین نبرد را برعهده خواهید داشت. هرکدام از این بخش‌ها، دارای تنظیمات مخصوص به خود است که با کمک آن‌ها می‌توانید یک تمدن پیشرفته و مدرن خلق کنید.

ابتدایی ترین بخشهای مربوط به نبردهای قدیمی در این بازی، با بهترین کیفیت شبیه سازی شده که در این میان، شما میتوانید اقلام مورد نیاز ساخت تمدن خود را بدست بیاورید.

همچنین در طول هرکدام از قلمروهایی که در بازی وجود دارد، با ویژگی‌های منحصربه‌فردی از جمله نوع پوشش و نوع گفت و گو روبه‌رو خواهید شد.

بازی Millennia

4- Millennia

اگر حاکم یک تمدن نوپا بودید، چه کارهایی را برای مردمان خود انجام می‌دادید؟ شما می‌توانید در بازی Millennia، تمدن خود را آنگونه که می‌خواهید پیشرفت دهید و بسازید و در دنیایی که متعلق به شماست، انقلاب به پا کنید.

داستان بازی

این بازی، از پیدایش اولین شهرها تا اولین سفرهای فضایی را پوشش می‌دهد. داستان Millennia، درمورد شروع یک تمدن جدید است که پتانسیل زیادی برای پیشرفت دارد.

نقش شما

در این بازی، شما وظیفه دارید تا منابع اولیه مانند غذا، تجهیزات فنی و … را مدیریت کنید، دخل و خرج را کنترل کنید و اجازه دهید تا بخش تولید، شکوفا شود. همچنین، میتوانید به تحقیق و پژوهش درخصوص فناوری‌های جدید بپردازید و حکومت خود را با استفاده از آنها تقویت کنید.

اینطور نیست که فکر کنید این بازی، یکنواخت پیش می‌رود؛ هر زمانی که ملت جدیدی را انتخاب میکنید، باید براساس اهداف آن ملت، قدم بعدی خود را بچینید. علاوه‌بر این، هرچقدر به عصرهای تاریخی جدیدتری قدم بگذارید، آیتم‌های بیشتری دردسترس شما قرار میگیرد.  شما از دوران‌های تاریخی مختلفی عبور خواهید کرد که هرکدام، شامل رویدادهای جالبی هستند.

بازی Millennia امکان ساخت شهر، ارتش و جنگ با دیگر حکومت‌ها و شهرهای اطراف را به شما میدهد. این را بدانید که به‌عنوان یک حاکم، شما نقش اساسی در پیشبرد ملت خود دارید. شما وظیفه دارید تا ملت خود را از بحران‌ها نجات دهید و امنیت و آرامش را برای مردمان خود به ارمغان بیاورید.

از همان ابتدا، شما میتوانید مشخص کنید که قصد شما از تشکیل یک حکومت، جنگ و یا ماجراجویی و تشکیل یک تمدن بزرگ باشد.

در پایان بازی، ملتی پیروز است که بیشترین نفوذ را بر سرزمینها داشته باشد و بتواند شرایط خود را به ملت دیگر، تحمیل کند.

بازی Home world 3

5- Home world 3

این بازی، یک عنصر تاکتیکی، زیبا و کاملا منحصر به فرد است که برندۀ جایزۀ GOTY (برترین بازی های سال) بوده است.

این بازی، شبیه به نسخۀ های قبلی خود ساخته شده و بر این اساس، یک RTS سه بعدی در محیطی کیهانی است. RTS، به سبکی از بازی های استراتژیک گفته می‌شود که در آن، تغییرات اعمال شده به صورت لحظه‌ای و بدون توقف می‌باشد. در واقع بازی های RTS، برخلاف بازی های نوبتی (مانند شطرنج که ابتدا شما مهره را حرکت می‌دهید و سپس نوبت حریفتان است) می‌باشد.

داستان بازی

داستان بازی Home world 3، مربوط به زمان حال و تلاش برای بازگرداندن امنیت سیاره است. در طول مسیر، نیروهای زیادی در کمین هستند که قصد دارند امنیت سیاره را متزلزل کنند.

نقش شما

شما در این بازی، باید کنترل ناوگان فضایی را بدست بگیرید و خود را برای یک نبرد جذاب سه بعدی آماده کنید.

در طول مسیر، به برجک‌های برخورد می‌کنید که می‌تواند صدمات سنگینی را به شما وارد کنند. شما باید با ناوگان مصلح خود، با این برجک‌ها و موارد تهدیدآمیز مبارزه کنید.

درنهایت، شما می‌بایست فرماندهی سیاره خود را در دست بگیرید تا بتوانید علاوه‌بر ناوگان خود، ناوگان‌های دیگر را نیز مدیریت کنید و با قوای بیشتری وارد میدان نبرد شوید.

در بین بازی های سبک استراتژیک، Home world 3 آزادی عمل زیادی را برای مخاطب خود قائل است. به‌عنوان مثال، شما می‌توانید در متروکه‌های فضایی (مگالیت‌ها) حضور داشته باشید و از بقایای در حال فروپاشی تمدن‌های دیگر برای تله گذاشتن استفاده کنید.

ختم کلام

بازی های سبک استراتژیک، از آنجایی که بسیار سرگرم‌کنندۀ هستند و بخش تحلیلگر ذهن ما را به خود درگیر می‌کند، از محبوب‌ترین سبک‌های بازی های ویدیویی بشمار می‌روند. این بازی ها، می‌توانند ساعت‌ها ما را درگیر کنند و کاری کنند تا برای مدتی، از دغدغه‌ها و مشکلات زندگی واقعی، دور شویم. از جمله بازی های استراتژیکی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- Solium Infernum

2- Men of War 2

3- Ara History untold

4- Millennia

5- Home world 3

تمام این بازی ها، برروی ویندوز و برخی از آن‌ها نیز، برروی دیگر سیستم‌ها (سیستم‌ها گوشی یا کنسول بازی) قابل اجرا هستند. برای خرید سیستم، پیشنهاد می‌شود به بخش لپ تاپ و کامپیوتر موبایل7 سر بزنید.

در مقالۀ بعدی، به بیان 5 بازی استراتژیک دیگر سال 2024 خواهیم پرداخت.

شما چه بازی های استراتژیک دیگری می‌شناسید؟