32424
گلکسی واچ اکتیو 2 با قابلیت ECG همراه است

امروز به صورت قطعی می دانیم که سامسونگ در حال کردن بر روی نسخه دوم از گلکسی واچ اکتیو می باشد. این ساعت هوشمند که در سال جاری معرفی شد، با توجه به داشتن ویژگی های جذاب خیلی سریع توانست که مورد توجه کاربران قرار گرفته و آمار فروش خوبی را به ثبت برساند. همین موضوع باعث شد که سامسونگ اعلام کند که در اوایل سال 2020 از گلکسی واچ اکتیو 2 رونمایی می کند. حال گزارش های جدید نشان می دهد که نسل دوم از این ساعت میزبان ویژگی پایش ضربان قلب  ECG نیز خواهد بود که پیش تر در اپل واچ سری 4 نیز دیده بودیم.

Wareable در جدیدترین گزارش خود بیان کرده است که این قابلیت در عرضه اولیه در دسترس کاربران نخواهد بود، بلکه سامسونگ با ارائه بسته های بروزرسانی قابلیت پایش ضربان را به کاربران ساعت هوشمند خود اضافه خواهد کرد. به این ترتیب به نظر می رسد که این شرکت کره ای تصمیم گرفته است که گلکسی واچ اکتیو 2 را به اولین ساعت هوشمند این شرکت تبدیل کند که از ویژگی نام برده شده پشتیبانی می کند. اما بد نیست کمی درباره ECG اطلاعاتی بدست آورید. این قابلیت در واقع به ساعت هوشمند کاربران این امکان را می دهد که در زمان هایی که ضربان قلب کاربر بسیار بالا برود یا بسیار افت کند، به ایشان هشدار دهد. البته جالب است بدانید که ساعت های هوشمند قبلی سامسونگ نیز از چنین سیستمی برخوارد بودند، ولی با توجه به استفاده کردن از سیستم پایش نوری، دقت لازم را برای کارایی مناسب نداشتند.

گلکسی واچ اکتیو 2 با قابلیت ECG همراه است

32424

پایش ضربان قلب  ECG با توجه به ویژگی های مخصوص می تواند که سیگنال های الکتریکی را با دقت بیشتری اندازه گیری کند و علاوه بر این تشخیص وضعیت‌ های مختلف مرتبط با سلامتی کاربر دیگر توانایی است که این سیستم به ساعت هوشمند اضافه می کند. گفتنی است که شرکت های تولیدکننده دیوایس های هوشمند برای استفاده کردن از این ردیاب بر روی محصولات خود ملزم به دریافت کردن تاییدیه FDA هستند و به نظر می رسد که همین موضوع باعث شده است که سامسونگ در اضافه کردن قابلیت مورد بحث بر روی دستگاه های خود با تاخیر روبرو شود.

به هر حال این ویژگی هم اکنون بر روی اپل واچ سری 4 نیز موجود است. البته این بدان نمی باشد که اپل به صورت پیش فرض قابلیت پایش ضربان قلب ECG را بر روی ساعت هوشمند خود قرار داده بود، بلکه این شرکت پس از عرضه ساعت های هوشمند و با ارائه یک بروزرسانی ای سی جی را برای کاربران فراهم کرد. برخی اعتقاد دارند که این حرکت به دلیل تاخیر در صدور تاییدیه FDA بوده است، به دنبال همین موضوع پیش بینی می شود که کره ای ها نیز روندی مشابه اپل را برای گلکسی واچ اکتیو 2 طی کنند.

منبع