موانع بر سر راه اینترنت نسل پنجم

موانع بر سر راه اینترنت نسل پنجم:

۵G موج آینده است. این پهنای باند پیشرفته، شما را قادر می‌سازد که فیلم‌ها را در چند ثانیه دانلود کنید و قادر است حداقل ۱۰۰ میلیارد دستگاه را پوشش دهد. این نسل پنجم تکنولوژی اینترنت بی‌سیم صد برابر سریع‌تر از ۴G است. یعنی با این سرعت!

5G internet health problems
موانع بر سر راه اینترنت نسل پنجم

این تکنولوژی، جدیدترین تحول در دنیای سلولار است. هم‌اکنون شرکت‌های بزرگ موبایل و دیگرغول‌های تکنولوژی، برای آماده‌سازی خود برنامه‌ریزی می‌کنند تا بتوانند دستگاه‌های ۵G را در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی کنند.

بدون شک، پیشرفت‌های تکنولوژی بر سلامتی ما تاثیر می‌گذارد. تاثیری که ممکن است ما متوجه نشویم تا زمانی که خیلی دیر شده باشد.

چرا برج‌های سلولی ۵G خطرناک‌تر هستند

همه برج‌های سلولی، اشعه فرکانس رادیویی (RF) ساطع می‌کنند. به همین دلیل هم خطرناک هستند. برنامه‌ریزی جهت انتقال به سمت فناوری ۵G در سراسر جهان در حال گسترش است. به‌زودی همه شهرها مجهز به این فناوری خواهند شد. ایستگاه‌های سلولی کوچک در مجاورت ما و شهرها جایگزین و در اطراف، بالای ساختمان‌ها و در چراغ‌های خیابان نصب خواهند شد.

برج‌های سلولی ۵G به دو دلیل خطرناک هستند؛ اول اینکه نسبت به نسل‌های قدیمی فناوری بی‌سیم، فرکانس بسیار بالاتر و شدت قوی‌تر دارند. دوم اینکه امواج میلی‌متری با طول موج کوتاه‌تر (MMV) که در ۵G استفاده می‌شوند، به فاصله دورتر و از بین اشیا منتقل نمی‌شوند، پس با تعداد برج‌های سلولی فعلی، سیگنال این سلول قابل پیاده‌سازی نیستند. برای جبران آن باید برج‌های سلولی کوچک به تعداد بیشتری نصب شود. تخمین زده‌شده که هر ۲ یا ۸ خانه، یک برج سلولی کوچک نیاز دارد. بنابراین تشعشع امواج رادیویی بیشتر می‌شود.

۱G، ۲G، ۳G و ۴G فرکانسی بین ۱ تا ۵ گیگاهرتز استفاده می‌کنند؛ درحالی‌که ۵G فرکانسی بین ۲۴ تا ۹۰ گیگاهرتز استفاده می‌کند. با توجه به طیف الکترومغناطیسی این امواج رادیویی، هرچه فرکانس بالاتر باشد، برای ارگان‌های حیاتی خطرناک‌تر است. نزدیکی امواج رادیویی به بدن ما، نسبت به قدرت آن تاثیر بیشتری دارد. با افزایش فاصله، اشعه رادیویی از هم می‌پاشد. به عبارتی، افرادی که در نزدیکی امواج کم قدرت هستند، نسبت به امواج پرقدرت در فواصل دورتر، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

هم‌چنین هرچه مدت‌زمانی که در معرض اشعه قرار می‌گیرند بیشتر باشد، خطرناک‌تر است. پس ۵G از هردو جنبه افزایش منابع ساطع‌کننده و نزدیکی به ما، بد هستند و انرژی بیشتر و نشر مستمر دارند.

Mo7.ir

منبع:vesttech