پردازنده زد فولد 3
سامسونگ، زد فولد 3 را به یک پردازنده “فوق سری” مجهز خواهد کرد

می دانیم که سامسونگ قرار است امسال از گوشی زد فولد 3 رونمایی کند. تا کنون اطلاعاتی  درباره برخی بخش های این گوشی به دست ما رسیده. اما خبری به تازگی منتشر شده که جزئیاتی درباره پردازنده این گوشی به ما می دهد.

یکی از اکانت های مشهور توییتر به نام مشاور UniverseIce خبری درباره پردازنده زد فولد 3 در توییتر منتشر کرد. طبق این خبر قرار نیست این گوشی با تراشه های Qualcomm Snapdragon 888 و تراشه Exynos 2100 خود سامسونگ به بازار عرضه شود. بلکه این گوشی به یک پردازنده فوق سری مجهز شده است.

احتمال داده می شود که این پردازنده فوق سری همان Exynos 2200 باشد. ، البته با توجه به سابقه سامسونگ احتمال دارد پردازنده دیگری در زد فولد 3 قرار بگیرد.

تمام چیزی که از زد فولد 3 می دانیم

تا کنون اخبار زیادی در مورد ویژگی ها احتمالی زد فولد 3 منتشر شده است.  گرچه هنور هیچ کدام از این اخبار رسمی نیستند اما تجربه نشان داده که اخبار منتشر شده توسط UniverseIce اکثرا درست از آب در آمده اند. پس می توان گفت به احتمال زیاد یک پردازنده سری بر روی زد فولد قرار خواهد گرفت. پشتیبانی از S Pen هم دیگر ویژگی احتمالی این گوشی است  ، البته خبری که چند روز قبل منتشر شد، این گوشی شیار قلم S Pen را دارا نیست و این قلم به صورت جداگانه در دسترس مشتری قرار خواهد گرفت. می توانید خبر کامل احتمال عدم تعبیه شکاف S Pen در گلکسی زد فولد 3 را برای اطلاعات بیشتر بخوانید.

همچنین طبق برخی اخبار این گوشی به نمایشگر اصلی 7.5 اینچی و نمایشگر ثانویه 6.2 اینچی در کنار باتری کوچکتر مجهز شده است. این مشخصات این احتمال را به ما می دهد که زد فولد 3 قیمت پایینتری نسبت به زد فولد 2 خواهد داشت.

البته گویا سامسونگ در حال کار بر روی گوشی موبایل ویژه ای است که به جای یک چین برای تا شدن دارای دو چین است. یعنی این گوشی در اصل  3 نمایشگر دارد و دو بار تا می خورد. گرچه گمان نمی شود این گوشی خاص تا قبل از 2022 به بازار عرضه شود.

نظر شما در مورد زد فولد 3 چیست؟ به نظر شما چه پردازنده ای بر روی این گوشی قرار خواهد گرفت؟