160718edne arm rgb 2015
سرمایه گذاری بزرگ آرم در تایوان

آرم یکی از بزرگ ترین شرکت های تولیدکننده تراشه در جهان می باشد که با کمپانی های مختلف در زمینه تولید چیپست های گوناگون همکاری های نزدیکی را انجام می دهد. به نظر می رسد که این شرکت قصد دارد که با سرمایه های گذاری هایی جدید در کشور های مختلف، ظرفیت های فنی و علمی خود را افزایش داده و در آینده به تاثیر گذارتین کمپانی در حوزه تراشه ها تبدیل شود. برای این منظور آرم در نظر دارد که سرمایه گذاری های خود را به خصوص در تایوان تقویت کند تا به این ترتیب مراکز تولیدی بیشتری برای رقابت در دنیای تراشه ها در اختیار خود داشته باشد.

این موضوع از آن جایی به صورت عمومی پخش شد که ماسایوشی سان به عنوان رئیس هیئت مدیره آرم و مدیرعامل غول سرمایه گذاری سافت بانک در طی مصاحبه ای خبر از افزایش سرمایه گذاری شرکت های نام برده را مطرح کرد. این گونه که آقای سان بیان داشته است، این برنامه های جدید با محوریت تایوان در حال برنامه ریزی می باشند، به صورت خاص بر روی فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء تمرکز خواهد داشت.

سرمایه گذاری بزرگ آرم در تایوان

روزهای گذشته سخنرانی آقای هیئت مدیره در میان کنفرانس G2 و به مدیریت Digitimes انجام شد. بد نیست بدانید که تمرکز اصلی این کنفرانس و رخدادهای حاشیه ای آن بر روی بررسی هوش مصنوعی و فناوری های 5K و 8K و دیگر کاربرد های ترکیبی بوده که در آینده دنیای فناوری قابلیت رشد دارند. البته فراموش نشود که اختلاف به وجود آمده میان آمریکا و چین به شدت برای G2 نیز سایه گسترانیده است. با این حال ماسایوشی سان در میان سخنرانی خود نکته ای قابل توجه را مطرح کرد، به عقیده این فرد هوش مصنوعی بزرگ ترین تغییر تاریخ بشریت را رقم خواهد زد. ایشان همچنین در برخی از گفته هایش گفت اینترنت در 25 سال گذشته تغییرات انقلابی متعددی را ایجاد کرده است. تغییراتی که عموما در حوزه‌ های تبلیغات و خرده ‌فروشی دیده می ‌شوند. البته انقلاب بعدی را باید متعلق به هوش مصنوعی دانست که همه‌ صنایع را بازتعریف خواهد کرد.

آقای سان همچنین به صورت اعلام کرد که آرم در حال آماده شدن برای ارائه مجدد سهام در بورس است. این در حالی می باشد که در سال 2016 و چند هفته پس از اعلام خبر برگزیت (جدا شدن انگلستان از اتحادیه اروپا) سافت بانگ به عنوان غول سرمایه گذاری جهان، این شرکت را به ارزش 32 میلیارد دلار خریداری کرده و دوباره آن را به یک کمپانی خصوصی تبدیل کرد. شنیده ها حاکی از آن است که کشور های چین و هنگ کنگ به عنوان مقصد این شرکت در نظر گرفته شده اند.

منبع