📌قابلیت ردیابی موبایل گوگل به‌زودی از دستگاه‌های خاموش هم پشتیبانی می‌کند


🔹گزارش‌های غیر رسمی ادعا دارند که گوگل درحال کار روی بهبود قابلیت Find My Device اندروید است تا دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم‌عامل بتوانند حتی در صورت خاموش بودن هم قابل ردیابی باشند همانطور که کاربران اپل میدانند این ویژگی در گوشی های آیفون وجود دارد و در صورت گم شدن گوشی می توانید از قابلیت Find My Iphone استفاده و ردیابی کنید این ویژگی در گوشی اپل حتئ مواقعی که گوشی خاموش باشد نیز کاربرد دارد.

توسعه دهنده و یا کمپانی که اخیرأ کشف کرده که گوگل افزودن قابلیت Find My Device امکان پذیر است «Kuba Wojciechowski نام دارد این توسعه دهنده اعلام کرده که ویژگی Find Me هم اکنون روی گوشی های Google کار می کند و می خواهند در بعدها نیز روی دیگر گوشی های اندرویدی پیاده کنند البته ناگفته نماند که این قابلیت روی گوشی های جدید امکان پذیر می باشد.

image 1

جمع بندی مجموعه موبایل7 از این قابلیت:

🔹اپل با ارائه ویژگی ردیابی آیفون، امکان موقعیت‌یابی دستگاه‌های گم یا سرقت شده حتی در صورت خاموش بودن را برای کاربران خود فراهم ساخته است.

🔹با این حال در طی سال‌های اخیر، نمونه مشابه توسط گوگل یا تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی مثل سامسونگ معرفی نشده بود و کاربران نمی‌توانستند موقعیت گوشی‌ها یا تبلت‌های خاموش را بیابند.