mo7.ir 5
اسکایپ بروز شده، پر از ویژگی های جدید

mo7.ir 5

بسیاری از امکانات اسکایپ در نسخه جدید آن بهبود یافته است ولی آن چه بیش از هر چیز مهم است و توجه علاقه‌مندان زیادی را نیز به خود جلب کرده، سرویس پیامک – SMS اسکایپ است. برای استفاده از سرویس اسکایپ جدید مایکروسافت باید هر دو کاربر که قصد ارتباط صوتی یا تصویری با یکدیگر را دارند، از نسخه بروز رسانی شده اسکایپ استفاده کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که مایکروسافت به اسکایپ جدید اضافه کرده، توانایی به اشتراک گذاشتن فایل‌های مختلف یک یا چند کاربر با کاربران دیگر در محلی به نام OneDrive است. در واقع کاربران اسکایپ جدید با استفاده از این ویژگی اسکایپ و با کلیک روی گزینه + حتی در هنگام مکالمه نیز می‌توانند به طور مستقیم به فایل‌های به اشتراک گذاشته شده، دسترسی پیدا کنند.

برخی از قسمت‌های پنل تماس نیز در محیط درونی برنامه تغییر کرده  و این امکان برای کاربران فراهم شده که لیستی خاص از مخاطبانی که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارند، تشکیل دهند. حلقه نزدیک دوستان نیز برای ارتباط راحت‌تر و سریع‌تر در سرویس ارتباط صوتی و تصویری پرطرفدار مایکروسافت اضافه شده تا کاربران دیگر، برای ارتباط با دوستان صمیمی خود نیازی به جستجو میان مخاطبان نداشته باشند.

همچنین اسکایپ جدید به گزینه‌هایی برای تماس سریع، تکرار تماس، آخرین گفتگو‌ها و حتی تغییر وضیعت تعریف شده کاربر برای اپلیکیشن، مجهز شده است. هنگامی که کاربر از طریق WiFi به شبکه اینترنت وصل می‌شود، می‌تواند با ورود به قسمت تنظیمات برنامه، گزینه مربوط به دانلود‌های خودکار عکس و فیلم را فعال و یا غیرفعال کند.

تنها نکته حائز اهمیتی که کاربران اپلیکیشن اسکایپ باید به آن توجه کنند، این است که قابلیت پیامک – SMS اسکایپ در حال حاضر تنها در ایالات متحده آمریکا در دسترس است و برخی دیگر از ویژگی‌های جدید این برنامه ارتباطی نیز تنها برای سیستم‌عامل اندروید ارائه شده است.